Skautský oddíl
Čtyřiadvacítka

Pro rodiče

Do našeho oddílu přijímáme kluky ve věku od 6 let. Napište někomu z vedení oddílu a přijďte na schůzku.

Schůzky probíhají každé pondělí od 17 do 18:30 na našich skautských klubovnách.

Co čeká vašeho syna v našem oddíle?

Schůzky

Jednou týdně má každá družina schůzku na našich klubovnách. Schůzky jsou vedeny dospělým vedoucím a jsou plné her, pohybu a učení se novým věcem.

Výpravy

Zhruba jednou za měsíc se koná výprava na jeden až tři dny. Cíle našich výletů jsou rozmanité, jednou vyrazíme na velkou skautskou hru do ulic Prahy, jindy zase na lesáckou chatu v horách. V kalendáři se můžete podívat na akce, které se chystají.

Tábor

Tábor je určitě největší a nejvýznamnější akce v průběhu roku. Koná se vždy první tři týdny v červenci, počínaje první sobotou prázdnin. Bližší informace.

Kolik to stojí?

Úvodní příspěvek

Při vstupu do oddílu je třeba uhradit úvodní příspěvek, který slouží hlavně k pokrytí nákladů na Balíček pro nováčky. Úvodní příspěvek je 200 Kč.

Registrační příspěvek

Platí se na začátku kalendářního roku. Tyto peníze se využijí na provoz kluboven a část se odvádí na organizaci celého skautského hnutí. Dále je v tomto příspěvku zahrnut časopis Skaut (pro skauty) nebo časopis Světýlko (pro vlčata), který vám bude chodit domů. Příspěvek činí asi 900 Kč za rok.

Peníze na výpravy

Cena jedné víkendové výpravy se pohybuje okolo 250 Kč. Obvykle se jedná o cenu za dopravu, jídlo a ubytování.

Peníze na nákup vybavení

Záleží na tom, co již máte (spacák, karimatku,…) a co musíte teprve pořídit. Pak jsou také velké rozdíly v cenách vybavení. Určitě není nutné kupovat drahé značkové. Platí ale pravidlo, že pokud si dáte záležet s výběrem a koupíte si něco trochu dražšího, bude to také trvanlivější.

Další stránky

Čtyřiadvacítku podporuje